Про проведення оцінки корупційних ризиків Наказ

pres1   pres2  pres3

 Президент IEC

Їньбяо Шу

 Президент ISO

Едді Ньороуг

 Генеральний секретар ITU

Хоулінь Чжао

 

Планета Земля є краплиною життя в безмежності нашої сонячної системи. Життя на землі залежить від енергії, що надходить від нашого сонця. Проте, продовж останнього сторіччя, діяльність людей та великих промислових компаній нашої сучасної цивілізації додали парникових газів. Вони негативно впливають на наш клімат і, як наслідок, на всі форми земного життя. В той же час, швидке зростання населення та розвиток урбанізації закликає до відповідального відношення до обмежених ресурсів.

Для того, щоб зменшити негативний вплив людини на нашу планету, нам потрібні політична воля, конкретні дії та правильні засоби. Міжнародні стандарти є одним з таких засобів. Міжнародні стандарти, створені IEC, ISO та ITU, засновані на перевірених та результативних рішеннях технічних проблем. Вони допомагають широко розповсюджувати досвід та сучасні технології серед розвинених країн та тих, що розвиваються. Стандарти охоплюють всі аспекти енергозбереження, проблем якості води та повітря. Вони описують стандартизовані протоколи та методи вимірювання. Їх широке застосування допомагають зменшити вплив промислового виробництва та технологій на навколишнє середовище, впорядкувати застосування обмежених ресурсів та підвищити ефективність використання енергії.

globe

          

   

 Мартин Мілтон

Директор Міжнародного бюро мір та ваг

Ентоні Доннелан 

Директор Міжнародного бюро законодавчої метрології

 

Вимірювання для глобальної торгівлі

Ви коли-небудь замислювалися над тим, скільки товарів та послуг продається у всьому світі? Чи уявляєте скільки енергоносіїв таких, як електроенергія чи природний газ, перетинає кордони? Ви можете не знати точної кількості і сприймати результати вимірювання як належне, довіряючи тим заходам, до яких вдаються виробники, постачальники товарів та уряди країн, щоб забезпечити чесність та безпечність в торгівлі і транспортуванні товарів.

На щастя, були створені міжнародні системи, які забезпечують необхідні впевненість та ступінь довіри до того, що ці вимірювання є точними та що вони є надійною основою для глобальної торгівлі.

За даними Всесвітнього Організації Торгівлі (ВТО), в 2018 році було продано товарів та послуг на рекордну суму в 19,67 трильйонів доларів США. Враховуючи, що вартість значної частки об’єму світової торгівлі визначається за допомогою узаконених одиниць вимірювання, стає зрозумілим, що метрологія відіграє величезну і, насправді, критичну роль у світовій торгівлі.

Технічні регламенти та стандарти, прийняті урядами країн, слугують для захисту як виробників, так і споживачів на національному та міжнародному рівнях. За оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), приблизно 80% світової торгівлі здійснюється згідно вимог стандартів та технічних регламентів. Має бути створена така досконала система вимірювань, щоб застосування стандартів та регламентів не стало технічним бар'єром для торгівлі (ТБТ), що призведе до збільшення витрат, перешкоджанню вільному руху товарів або вимагатиме їх повторного випробування.

Довіра до оцінки відповідності продукції та послуг встановленим вимогам знижує витрати та підвищує впевненість з боку бізнесу та споживачів. Ця довіра спирається на потужну та ефективну світову метрологічну систему.

Всі ми залежні від товарів, які доставляються нам або купуються в магазині, який знаходиться поруч, або завозяться з далекої країни. Точні вимірювання гарантують, що потрібні нам товари та послуги, що постачаються, є безпечними і такими, що заслуговують довіри.

Як директори Міжнародного бюро законодавчої метрології та (ВIML) та Міжнародного бюро мір та ваг (BIРM), ми активно працюємо над тим, щоб підвищити значення ролі, яку вимірювання відіграють у світовій торгівлі для забезпечення чесності, довіри та захисту інтересів як виробників, так і споживачів.

greeting 2019

Досягнення в галузі розробки нових форматів відео змінили наш світ, революціонізували сферу розваг, об’єднали друзів і родини в усьому світі, збагатили наш досвід спілкування і дозволили покращити медичну освіту та обслуговування.

Інновації останніх десятиріч призвели до великого стрибку в покращенні якості відео. І відео стало також більш доступним, допомагаючи людям в усьому світі ділитися історіями з життя в яскравих, рухомих картинках. Дані досягнення стали можливими завдяки міжнародним стандартам.

Алгоритми стиснення відео, стандартизовані при співробітництві з IEC, ИСО и ITU, були удостоєні двох премій Primetime Emmy, що означає визнання того, що стандарти мають важливе значення для галузі стосовно забезпечення зростаючого попиту на відео, як одного з самих популярних додатків, що використовуються в глобальних мережах.

Міжнародні стандарті задовольняють вимоги промисловості. Вони також забезпечують плавний перехід до наступного покоління технологій стиснення відео, допомагаючи промисловості максимізувати прибуток від кожної хвилі інвестицій.

Наявність стандартів, визнаних та знаних в усьому світі, означає, що відео, архівоване на одному пристрої, може бути розархівоване на іншому, незалежно від пристрою, що використовується. Даний механізм дозволяє отримувати переваги від економії у масштабах, які допомагають зростанню ринку, надаючи новаторам впевненість в інвестиціях в нові додатки та послуги.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова Ради метрологів

         ___________ В.М.Одноралов

„____”________________2019 р.

ПРОТОКОЛ

засідання Ради метрологів Сумської області

м. Суми                                                                        21 травня 2019 року

 

          У засіданні брали участь 19 членів Ради та одна запрошена особа - начальник відділу повірки та калібрування механічних та лінійно-кутових ЗВТ ДП «Сумистандартметрологія» Павленко І.О. Присутні більше половини членів Ради.

Порядок денний:

1.Звіт про виконання попереднього рішення Ради.

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

2. Зміни до законодавства України у сфері метрології.

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

3. Підготовка до уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ в ДП «Сумистандартметрологія».

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

4. 26-та Генеральна конференція по мірах та вагах.

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

5. Перевизначення основних одиниць міжнародної системиSI.

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

6. Акредитація випробувальної лабораторії з ОТК ДТЗ.

Доповідач: член Ради Галат С.В.

7. Забезпечення простежуваності вимірювань на базі локальних ієрархічних схем.

Доповідач: член Ради Мірошниченко О.М.

8. Результати планових та позапланових перевірок в галузі метрологічного нагляду.

Доповідач: член Ради Мішукова І.С.

9. Нові еталони ДП «Сумистандартметрологія».

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

10. Організаційні питання Ради метрологів Сумської області.

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

11. Обговорення плану роботи Ради на 2 півріччя 2019 року.

Доповідач: голова Ради Одноралов В.М.

12. Дискусії

1. Доповідач Одноралов В.М. проінформував про стан справ щодо тих питань, які обговорювалися на попередньому засіданні.

          2. Доповідач Одноралов В.М. детально представив та проаналізував законопроект 6235 від 11.04.2017 року (доопрацьований), згідно якому планується внесення суттєвих змін до Закону. Доповідач проінформував присутніх, що даний законопроект не набрав достатньої кількості голосів (за - 193) та, згідно регламенту ВР, був відхилений. 16 квітня 2019 року був зареєстрований законопроект 10183, який за змістом повторює скасований.

3. Доповідач Одноралов В.М. проінформував про перебіг підготовки ДП "Сумистандартметрологія" до чергового уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ. Доповідач наголосів на великих фінансових витратах центру для забезпечення виконання Критеріїв уповноваження. Закупівля методик повірки Укрметртестстандарту – 160 тис. грн., калібрування еталонів – 750 тис. грн. минулого року та 780 тис. грн. поточного, закупівля власного еталонного обладнання та стандартних зразків – біля 1 млн. грн. щорічно на протязі трьох останніх років. Доповідач проінформував про особливості уповноваження на прикладах центрів, які цю процедуру вже пройшли (Львів, Харків).

4. Доповідач Одноралов В. Н. проінформував членів Ради про 26 Генеральну конференцію по мірах та вагах, яка відбулася в період з 13 по16 листопада минулого року. Зупинився на резолюціях конференції, ноій редакції спільної Декларації щодо простежуваності вимірювань та на виборах нового президента міжнародного Комітету по мірах і вагах, а також нових членів Комітету, серед яких уперше в історії обраний представник України – генеральний директор ННЦ «Інститут метрології» Неєжмаков П.І.

5. Доповідач Одноралов В. Н. проінформував присутніх про історичне рішення конференції стосовно перевизначення чотирьох основних одиниць системи SI - кілограма, кельвіна, ампера та моля на базі світових фундаментальних констант (постійних Планка, Больцмана, елементарного заряду та числа Авогадро). Доповідач детально описав фізичні принципи, які були закладені в основу апаратури для реалізації нових визначень цих величин.

6. Доповідач Галат С.В. проінформував присутніх про позитивні результати та проблемні питання акредитації випробувальної лабораторії для проведення обов’язкового технічного контролю дорожньо-транспортних засобів. Наголосів на суттєво більшій вартості та складності проходження процедури акредитації у порівнянні з атестацією за СОУ РУ 71.2-02568064.013. Наголосив про можливість акредитації СТО у якості органу з інспектування за ДСТУ ISO/IEC17020 для проведення ОТК ДТЗ.

7. Доповідач Мірошниченко О.М. проінформував присутніх про одну з основних умов визнання результатів вимірювання – забезпечення метрологічної простежуваності. Нагадав, що за старою системою просстежуваність забезпечувалася за допомогою державних повірочних схем, встановлених державними стандартами, які наразі є чинними. З іншого боку Міжнародна організація законодавчої метрології розробила документ Д5, який встановлює порядок розробки ієрархічних схем із вказанням невизначеності вимірювань на відміну від повірочних схем, де вказуються границі похибки. Процітував інформацію на сайті чеського метрологічного інституту, де наголошено, що і калібрування, і повірка ЗВТ є двома формами забезпечення прстежуваності вимірювань. Представив розробку першої локальної ієрархічної схеми ДП «Сумистандартметрологія» для засобів вимірювальної техніки маси.

          8. Доповідач Мішукова І.С. проінформувала присутніх про перші результати планових перевірок у сфері метрологічного нагляду, які почалися після скасування мораторію на перевірки державними контролюючими органами. Наголосила на суттєвому недоліку форм акту перевірок, де інспектор не може обґрунтовувати своє рішення, передбачені формулювання лише «так», чи «ні». Також низька ефективність перевірок метрологічного нагляду обумовлене низьким рівнем штрафів, які прив’язані до неоподатковуваного мінімуму, розмір якого не мінявся вже багато років.

Підкреслила, що найважливішими видами діяльності, щодо яких проводяться перевірки, це захист життя та здоров’я громадян та торгівельно-комерційні операції. Тим не менш, була відмічена певна ефективність перевірок, більше суб’єктів господарювання в цих видах діяльності відновили переодичну повірку законодавчо регульованих ЗВТ.

          9. Доповідач Одноралов В. Н. проінформував присутніх про нові еталони, які були розроблені та придбані останнім часом в рамках підготовки до уповноваження на поведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ та розширення переліку метрологічних послуг:

- металографічний мікроскоп ММР-2Р для забезпечення повірки стандартних зразків для неруйнівного контролю;

- формувач імпульсів для забезпечення повірки електронних секундомірів;

- імітатор імпульсів для забезпечення повірки теплообчислювачів на місці експлуатації;

- дефектоскоп ультразвуковий УД2-12 для забезпечення вимог методики повірки стандартних зразків ультразвукової дефектоскопії.

Також було проінформовано присутніх про новий журнал «Метрологія для підприємства», видавництво якого розпочалося в поточному році. Підкреслена орієнтація тематики журналу саме на метрологів-практиків.

10. Доповідач Одноралов В.М. виніс на розгляд Ради питання щодо заснування звання «Почесний член Ради метрологів Сумської області» та вніс пропозицію присвоїти це почесне звання члену Ради Білоусу Василю Йосиповичу за багаторічну працю в ДП «Сумистандартметрологія» (52 роки) та неоціненний внесок у розвиток метрології в регіоні.

Результати голосування: за 19 голосів, проти - 0 голосів, утрималися - 0 голосів. Рішення прийняте одностайно.

Білоусу В.Й урочисто вручено свідоцтво почесного члена Ради метрологів Сумської области за № 001

          11. Доповідач Одноралов В.М. привітав членів Ради із Всесвітнім днем метрології, який наразі святкується під гаслом «Міжнародна система одиниць – фундаментально краща». Зачитав та прокоментував звернення директорів ВІРМ та ВІML.

Доповідач Одноралов В.М. закликав членів Ради активніше надавати пропозиції до плану наступного засідання. Наступне засідання запропоновано провести у жовтні наступного року.

          Голова Ради метрологів                   В.М.Одноралов

          Секретар Ради метрологів                         О.В.Самсоненко

Нашi новини

Інформаційне оголошення!

03-01-2024

ІНФОРМАЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ ДП "СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" оголошує конкурс з відбору суб’єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов’язкового аудиту фінансової звітності підприємства за 2023 рік. Інформація про підприємство: Державне підприємство «СУМСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ». Уповноважений орган управління - МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ. Державне комерційне...

Детальніше

З Новим Роком 2024!

29-12-2023

З Новим Роком 2024!

Шановні клієнти, колеги та партнери!   Адміністрація і колектив  ДП «Сумистандартметрологія» Щиро вітають вас З наступаючим Новим роком! Нехай наступний рік принесе  добробут, радість і благополуччя у ваші родини, спокій та затишок у ваші оселі! Бажаємо міцного здоров’я,  щастя, натхнення, успіхів у роботі, впевненості у майбутньому. Дякуємо за плідну співпрацю!

Детальніше

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ, ЩО ВИКОНУЮТЬ ВИМІРЮВАННЯ!

02-11-2023

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ, ЩО ВИКОНУЮТЬ ВИМІРЮВАННЯ!

    ДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ, ЩО ВИКОНУЮТЬ ВИМІРЮВАННЯ!   Нагадуємо, що з 01 вересня 2023 року ДП „Сумистандартметрологія" приймає на розгляд та узгодження графіки засобів вимірювальної техніки, що знаходяться в експлуатації та підлягають повірці у 2024 році згідно вимог „Порядку проведення повірки законодавчо...

Детальніше

Калібрувальна лабораторія

02-11-2023

Калібрувальна лабораторія

  Повідомляємо, що рішенням Національного агентства з акредитації України від 12 жовтня 2023 року калібрувальна лабораторія ДП «Сумистандартметрологія» визнана компетентною здійснювати калібрування устаткування у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 та їй повторно надано атестат про акредитацію № 40026 строком дії на 5...

Детальніше

З Днем працівників стандартизації і метрології!

06-10-2023

З Днем працівників стандартизації і метрології!

  ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА ПАРТНЕРИ НАШОГО ЦЕНТРУ! Сердечно вітаємо Вас з Днем працівників стандартизації і метрології України та Міжнародним днем стандартів! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів та наснаги у Вашій роботі, благополуччя і миру у Ваших оселях, добра і любові у Ваших серцях! Адміністрація ДП «Сумистандартметрологія»

Детальніше

ДП “СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ШАХРАЇВ

27-06-2023

ДП “СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ШАХРАЇВ

В Україні відновлено повірку побутових лічильників води, тепла та газу. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №440, яка була ухвалена ще 7 квітня 2023 року, але набрала чинності лише 4 червня. На жаль, навіть під час війни знаходяться ФОПи та юридичні...

Детальніше

З Днем вишиванки!

18-05-2023

З Днем вишиванки!

Вишиванка - наша національна святиня. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Керівництво і колектив ДП "Сумистандартметрологія" щиро вітають усіх з Днем вишиванки! Бажаємою натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої держави...

Детальніше

Інформаційне оголошення!!!

18-05-2023

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВІДКРИТИХ ТОРГІВ ЩОДО ЗАКУПІВЛІ ЗАДК 021: 2015: 09120000-6 «Газове паливо» (09122110-4 «Пропан скраплений») для потреб Шосткінського відділення ДП «СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»   Реквізити Підприємства:Державне підприємство «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»40007, м. Суми, вул. Харківська, буд.101ЄДРПОУ 02568064Тел.факс: (0472)33-50-68Email: gcsms.com.uaІдентифікатор плану...

Детальніше