У зв’язку з вимогами законодавства, що регламентує відносини між органами виконавчої влади, виробниками, продавцями (постачальниками) та споживачами готової продукції та послуг і визначає правовий порядок забезпечення якості продукції, що виробляється, знаходиться в обігу, імпортується, експортується та послуг, що надаються,виробникам необхідно підтвердити якість своєї продукції на ринку. Показники якості продукції та послуг (далі – продукції) регламентуються в нормативних документах – технічних регламентах та/або державних стандартах України (ДСТУ), а в разі їх відсутності - в технічних умовах на продукцію.

Технічні умовиналежать до документів нормативного характеру, так як інформація, надана в цьому документі, містить норми та правила, яких необхідно дотримуватись в процесі реалізації технологій виготовлення, маркування, транспортування та зберігання  продукції, а також в процесі надання послуг.

Документ «Технічні умови» (ТУ) розробляється в таких випадках:

- вимоги до продукції, що виготовляється, не регламентовані в нормативних документах загального характеру (ДСТУ або технічному регламенті);

- виробник, внаслідок особливостей його підприємства, виготовляє продукцію, яка відрізняється за своїми показниками від норм ДСТУ або технічногорегламентуна аналогічну продукцію. Ця можливість, безумовно, не стосується показників безпечності продукції для її споживачів.

Відійти від норм при розробціТУ не значить не дотриматись їх, але значить доповнити, деталізувати.

Технічні умови розробляються за принципом: в ТУ повинно бути записано необхідне та виконуватися записане.

Наша країнапрагне застосовувати європейський принцип ринкових відносин - товар не повинен надходити на ринок (в реалізацію), якщо не існує нормативного документа, який міг би стати доказом того, що даний товар є якісним та виготовлений у відповідності з установленими нормами.

Якщо дотримання норм при виготовленні продукції неможливо підтвердити технічним регламентом або ДСТУ, на допомогу приходить такий документ, як технічні умови.

ТУ на продукцію, як правило, містять інформацію про виготовлення конкретної продукції , розробляється документ лише на окремий вид виробу або на групу виробів.

ТУ на продукцію розробляються з урахуванням особливостей конкретного виробництва на конкретному підприємстві.

Саме через ТУ, розроблені, узгоджені та затверджені у встановленому порядку, реалізуються вимоги ДСТУ та технічних регламентів, що є нормативною базою підтвердження відповідності продукції.

До розробкиТУ треба відноситися з повним розумінням важливості цього документу, особливо при декларуванні відповідності на основі власної доказової нормативної бази.

Наразі ТУ – основний нормативний документ на конкретний вид продукції, що забезпечує, з одного боку, права споживача на безпечну та якісну продукцію, а з іншого боку допомагає виробнику в конфліктних ситуаціях довести необґрунтованість претензій, що йому пред’являються.

Розробка технічних умов – це робота, яку важливо та необхідно довірити професіоналам своєї справи. Спеціалісти ДП «Сумистандартметрологія» мають великий досвід в розробці ТУ під індивідуальні вимоги кожного виробника, згідно умов та особливостей його виробництва.

Розробка технічних умов у відділі науково-технічного забезпечення
ДП «Сумистандартметрологія» - це завжди висока якість, короткі терміни та помірні ціни.

Також фахівці ДП «Сумистандартметрологія» проводять роботи з перевірки ТУ та змін до них і внесення цих документівдо бази даних «Технічні умови України».

У випадках, коли у виробника немає можливості утримувати власного фахівця в галузі стандартизації  (нові підприємства, малий та середній бізнес) - спеціалісти ДП «Сумистандартметрологія» надають послуги виробникам щодо актуалізації фонду нормативних документів, а також можуть виконати розробку технологічних інструкцій на виробництво продукції.

Нашi новини

Всесвітній День Метрології

17-05-2024

Всесвітній День Метрології

  ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Приміть наші найщіріші вітання з нагоди Всесвітнього Дня Метрології, який цього року святкується під гаслом «Ми вимірюємо сьогодні для сталого завтра». Бажаємо Вам широкого діапазону Ваших можливостей, високої точності Ваших бажань та мінімальної невизначеності Вашої вдачі! Метрологи Сумської філії ДП «Полтавастандартметрологія» С прес-релізом...

Детальніше

Уповноваження на проведення повірки

16-05-2024

Уповноваження на проведення повірки

      Повідомляємо, що Сумська філія у складі ДП «Полтавастандартметрологія» успішно пройшла процедуру уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ. Свідоцтво про уповноваження №П-132-2024 від 10    травня 2024 року. Дійсне до 10 травня 2029 року. Сфера уповноваження суттєво розширена за рахунок використання...

Детальніше

ЛЕГКЕ ЗАМОВЛЕННЯ офіційної копії стандарту в електронному вигляді

26-04-2024

ЛЕГКЕ ЗАМОВЛЕННЯ офіційної копії стандарту в електронному вигляді

«До уваги користувачів та замовників стандартів!Сумська філія у складі ДП «Полтавастандартметрологія» з 10.04.2024 року є офіційним партнером національного органу стандартизації, уповноваженим на реалізацію офіційних копій нормативних документів в електронному вигляді.Систематизуйте та впорядковуйте свої дії за допомогою електронних копій стандартів швидко, зручно...

Детальніше

І Європейський конкурс найкращих молодих метрологів України

25-04-2024

І Європейський конкурс найкращих молодих метрологів України

    Запрошуємо молодих фахівців, студентів, науковців України, які навчаються, працюють у сфері метрології, віком від 20 до 30 років, взяти участь у І Європейському конкурсі найкращих молодих метрологів України, який проводиться за ініціативи Німецького національного інституту метрології (РТВ). Конкурс відбудеться у змішаному...

Детальніше

Шановні клієнти!

08-04-2024

Шановні клієнти!

Шановні клієнти! 01.04.2024 р. завершено реорганізацію Державного підприємства «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (надалі – ДП «Сумистандартметрологія», код згідно з ЄДРПОУ 02568064) шляхом його приєднання до Державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» (надалі –...

Детальніше

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ!

28-03-2024

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ!

  За підсумками конкурсу на найкращій графік повірки засобів вимірювальної техніки на 2024 рік переможцем визнано ТОВ ВТП «Енерготехнології». Поздоровляємо колектив підприємства – директор Кузнєцов Володимир Юрійович, відповідальний за забезпечення єдності вимірювань –Аблєєв Герман Закірович- із заслуженою відзнакою. Заступник генерального директора ДП «Сумистандартметрологія» ...

Детальніше

Інформаційне оголошення!

03-01-2024

ІНФОРМАЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ ДП "СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" оголошує конкурс з відбору суб’єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов’язкового аудиту фінансової звітності підприємства за 2023 рік. Інформація про підприємство: Державне підприємство «СУМСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ». Уповноважений орган управління - МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ. Державне комерційне...

Детальніше

З Новим Роком 2024!

29-12-2023

З Новим Роком 2024!

Шановні клієнти, колеги та партнери!   Адміністрація і колектив  ДП «Сумистандартметрологія» Щиро вітають вас З наступаючим Новим роком! Нехай наступний рік принесе  добробут, радість і благополуччя у ваші родини, спокій та затишок у ваші оселі! Бажаємо міцного здоров’я,  щастя, натхнення, успіхів у роботі, впевненості у майбутньому. Дякуємо за плідну співпрацю!

Детальніше