У зв’язку з вимогами законодавства, що регламентує відносини між органами виконавчої влади, виробниками, продавцями (постачальниками) та споживачами готової продукції та послуг і визначає правовий порядок забезпечення якості продукції, що виробляється, знаходиться в обігу, імпортується, експортується та послуг, що надаються,виробникам необхідно підтвердити якість своєї продукції на ринку. Показники якості продукції та послуг (далі – продукції) регламентуються в нормативних документах – технічних регламентах та/або державних стандартах України (ДСТУ), а в разі їх відсутності - в технічних умовах на продукцію.

Технічні умовиналежать до документів нормативного характеру, так як інформація, надана в цьому документі, містить норми та правила, яких необхідно дотримуватись в процесі реалізації технологій виготовлення, маркування, транспортування та зберігання  продукції, а також в процесі надання послуг.

Документ «Технічні умови» (ТУ) розробляється в таких випадках:

- вимоги до продукції, що виготовляється, не регламентовані в нормативних документах загального характеру (ДСТУ або технічному регламенті);

- виробник, внаслідок особливостей його підприємства, виготовляє продукцію, яка відрізняється за своїми показниками від норм ДСТУ або технічногорегламентуна аналогічну продукцію. Ця можливість, безумовно, не стосується показників безпечності продукції для її споживачів.

Відійти від норм при розробціТУ не значить не дотриматись їх, але значить доповнити, деталізувати.

Технічні умови розробляються за принципом: в ТУ повинно бути записано необхідне та виконуватися записане.

Наша країнапрагне застосовувати європейський принцип ринкових відносин - товар не повинен надходити на ринок (в реалізацію), якщо не існує нормативного документа, який міг би стати доказом того, що даний товар є якісним та виготовлений у відповідності з установленими нормами.

Якщо дотримання норм при виготовленні продукції неможливо підтвердити технічним регламентом або ДСТУ, на допомогу приходить такий документ, як технічні умови.

ТУ на продукцію, як правило, містять інформацію про виготовлення конкретної продукції , розробляється документ лише на окремий вид виробу або на групу виробів.

ТУ на продукцію розробляються з урахуванням особливостей конкретного виробництва на конкретному підприємстві.

Саме через ТУ, розроблені, узгоджені та затверджені у встановленому порядку, реалізуються вимоги ДСТУ та технічних регламентів, що є нормативною базою підтвердження відповідності продукції.

До розробкиТУ треба відноситися з повним розумінням важливості цього документу, особливо при декларуванні відповідності на основі власної доказової нормативної бази.

Наразі ТУ – основний нормативний документ на конкретний вид продукції, що забезпечує, з одного боку, права споживача на безпечну та якісну продукцію, а з іншого боку допомагає виробнику в конфліктних ситуаціях довести необґрунтованість претензій, що йому пред’являються.

Розробка технічних умов – це робота, яку важливо та необхідно довірити професіоналам своєї справи. Спеціалісти ДП «Сумистандартметрологія» мають великий досвід в розробці ТУ під індивідуальні вимоги кожного виробника, згідно умов та особливостей його виробництва.

Розробка технічних умов у відділі науково-технічного забезпечення
ДП «Сумистандартметрологія» - це завжди висока якість, короткі терміни та помірні ціни.

Також фахівці ДП «Сумистандартметрологія» проводять роботи з перевірки ТУ та змін до них і внесення цих документівдо бази даних «Технічні умови України».

У випадках, коли у виробника немає можливості утримувати власного фахівця в галузі стандартизації  (нові підприємства, малий та середній бізнес) - спеціалісти ДП «Сумистандартметрологія» надають послуги виробникам щодо актуалізації фонду нормативних документів, а також можуть виконати розробку технологічних інструкцій на виробництво продукції.

Нашi новини

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ, ЩО ВИКОНУЮТЬ ВИМІРЮВАННЯ!

02-11-2023

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ, ЩО ВИКОНУЮТЬ ВИМІРЮВАННЯ!

    ДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ, ЩО ВИКОНУЮТЬ ВИМІРЮВАННЯ!   Нагадуємо, що з 01 вересня 2023 року ДП „Сумистандартметрологія" приймає на розгляд та узгодження графіки засобів вимірювальної техніки, що знаходяться в експлуатації та підлягають повірці у 2024 році згідно вимог „Порядку проведення повірки законодавчо...

Детальніше

Калібрувальна лабораторія

02-11-2023

Калібрувальна лабораторія

  Повідомляємо, що рішенням Національного агентства з акредитації України від 12 жовтня 2023 року калібрувальна лабораторія ДП «Сумистандартметрологія» визнана компетентною здійснювати калібрування устаткування у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 та їй повторно надано атестат про акредитацію № 40026 строком дії на 5...

Детальніше

З Днем працівників стандартизації і метрології!

06-10-2023

З Днем працівників стандартизації і метрології!

  ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА ПАРТНЕРИ НАШОГО ЦЕНТРУ! Сердечно вітаємо Вас з Днем працівників стандартизації і метрології України та Міжнародним днем стандартів! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів та наснаги у Вашій роботі, благополуччя і миру у Ваших оселях, добра і любові у Ваших серцях! Адміністрація ДП «Сумистандартметрологія»

Детальніше

ДП “СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ШАХРАЇВ

27-06-2023

ДП “СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ШАХРАЇВ

В Україні відновлено повірку побутових лічильників води, тепла та газу. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №440, яка була ухвалена ще 7 квітня 2023 року, але набрала чинності лише 4 червня. На жаль, навіть під час війни знаходяться ФОПи та юридичні...

Детальніше

З Днем вишиванки!

18-05-2023

З Днем вишиванки!

Вишиванка - наша національна святиня. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Керівництво і колектив ДП "Сумистандартметрологія" щиро вітають усіх з Днем вишиванки! Бажаємою натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої держави...

Детальніше

Інформаційне оголошення!!!

18-05-2023

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВІДКРИТИХ ТОРГІВ ЩОДО ЗАКУПІВЛІ ЗАДК 021: 2015: 09120000-6 «Газове паливо» (09122110-4 «Пропан скраплений») для потреб Шосткінського відділення ДП «СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»   Реквізити Підприємства:Державне підприємство «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»40007, м. Суми, вул. Харківська, буд.101ЄДРПОУ 02568064Тел.факс: (0472)33-50-68Email: gcsms.com.uaІдентифікатор плану...

Детальніше

Інформаційне оголошення!!!

15-05-2023

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВІДКРИТИХ ТОРГІВ ЩОДО ЗАКУПІВЛІ ЗА ДК 021: 2015: 79210000-9 БУХГАЛТЕРСЬКІ ТА АУДИТОРСЬКІ ПОСЛУГИ (ПОСЛУГИ З АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ЗА 2022РІК) ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «СУМСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ,МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ» Реквізити Підприємства:Державне підприємство «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та...

Детальніше

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕТРОЛОГІЇ!!!

11-05-2023

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕТРОЛОГІЇ!!!

Шановні колеги!Від щирого серця вітаємо із Всесвітнім Днем Метрології!   Метрологія є невід’ємною ланкою національної економіки, потужним рушієм її подальшого розвитку. Від професійної майстерності фахівців в галузі метрології залежить економічна стабільність держави, інтеграція країни у світовий простір, вирішення найважливіших соціальних завдань. Професіоналізм...

Детальніше