У зв’язку з вимогами законодавства, що регламентує відносини між органами виконавчої влади, виробниками, продавцями (постачальниками) та споживачами готової продукції та послуг і визначає правовий порядок забезпечення якості продукції, що виробляється, знаходиться в обігу, імпортується, експортується та послуг, що надаються,виробникам необхідно підтвердити якість своєї продукції на ринку. Показники якості продукції та послуг (далі – продукції) регламентуються в нормативних документах – технічних регламентах та/або державних стандартах України (ДСТУ), а в разі їх відсутності - в технічних умовах на продукцію.

Технічні умовиналежать до документів нормативного характеру, так як інформація, надана в цьому документі, містить норми та правила, яких необхідно дотримуватись в процесі реалізації технологій виготовлення, маркування, транспортування та зберігання  продукції, а також в процесі надання послуг.

Документ «Технічні умови» (ТУ) розробляється в таких випадках:

- вимоги до продукції, що виготовляється, не регламентовані в нормативних документах загального характеру (ДСТУ або технічному регламенті);

- виробник, внаслідок особливостей його підприємства, виготовляє продукцію, яка відрізняється за своїми показниками від норм ДСТУ або технічногорегламентуна аналогічну продукцію. Ця можливість, безумовно, не стосується показників безпечності продукції для її споживачів.

Відійти від норм при розробціТУ не значить не дотриматись їх, але значить доповнити, деталізувати.

Технічні умови розробляються за принципом: в ТУ повинно бути записано необхідне та виконуватися записане.

Наша країнапрагне застосовувати європейський принцип ринкових відносин - товар не повинен надходити на ринок (в реалізацію), якщо не існує нормативного документа, який міг би стати доказом того, що даний товар є якісним та виготовлений у відповідності з установленими нормами.

Якщо дотримання норм при виготовленні продукції неможливо підтвердити технічним регламентом або ДСТУ, на допомогу приходить такий документ, як технічні умови.

ТУ на продукцію, як правило, містять інформацію про виготовлення конкретної продукції , розробляється документ лише на окремий вид виробу або на групу виробів.

ТУ на продукцію розробляються з урахуванням особливостей конкретного виробництва на конкретному підприємстві.

Саме через ТУ, розроблені, узгоджені та затверджені у встановленому порядку, реалізуються вимоги ДСТУ та технічних регламентів, що є нормативною базою підтвердження відповідності продукції.

До розробкиТУ треба відноситися з повним розумінням важливості цього документу, особливо при декларуванні відповідності на основі власної доказової нормативної бази.

Наразі ТУ – основний нормативний документ на конкретний вид продукції, що забезпечує, з одного боку, права споживача на безпечну та якісну продукцію, а з іншого боку допомагає виробнику в конфліктних ситуаціях довести необґрунтованість претензій, що йому пред’являються.

Розробка технічних умов – це робота, яку важливо та необхідно довірити професіоналам своєї справи. Спеціалісти ДП «Сумистандартметрологія» мають великий досвід в розробці ТУ під індивідуальні вимоги кожного виробника, згідно умов та особливостей його виробництва.

Розробка технічних умов у відділі науково-технічного забезпечення
ДП «Сумистандартметрологія» - це завжди висока якість, короткі терміни та помірні ціни.

Також фахівці ДП «Сумистандартметрологія» проводять роботи з перевірки ТУ та змін до них і внесення цих документівдо бази даних «Технічні умови України».

У випадках, коли у виробника немає можливості утримувати власного фахівця в галузі стандартизації  (нові підприємства, малий та середній бізнес) - спеціалісти ДП «Сумистандартметрологія» надають послуги виробникам щодо актуалізації фонду нормативних документів, а також можуть виконати розробку технологічних інструкцій на виробництво продукції.

Нашi новини

Проведення конкурсного відбору!

17-03-2021

Проведення конкурсного відбору суб'єктів аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності (Додаток 1 до даного наказу).

Детальніше

Веб-семінар на тему:

16-03-2021

Державне підприємство «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Веб-семінар на тему: «Вимоги стандарту ДСТУ ISO 22000:2019 (ISO 22000:2018, IDT) «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-якої організації в харчовому ланцюгу» (в тому числі - сфера застосування, підтримування, функціювання, оцінювання дієвості        (...

Детальніше

До уваги власників ТУ!

16-02-2021

                               До уваги власників ТУ! ДП «Сумистандартметрологія» на добровільних засадах здійснює перевірку технічних умов та змін до них згідно СОУ КЗПС 74.9-02568182-002:2014 «Головний фонд технічних умов України та база даних «Технічні умови України». Загальні вимоги» на відповідність законодавству України, технічним регламентам...

Детальніше

Тепловізійна діагностика

03-02-2021

Тепловізійна діагностика

Тепловізійна діагностика ДП «Сумистандартметрологія» пропонує послугу - проведення тепловізійного обстеження будівель, споруд, обладнання, в т.ч. холодильних систем, кондиціонерів, спліт-систем, інженерних систем, систем опалення тощо. Тепловізійна діагностика дозволяє отримати достовірну та об'єктивну інформацію про тепловий стан об'єкта, на основі якої вживаються заходи, що...

Детальніше

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ!

17-01-2021

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ!

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ! За ідсумками конкурсу на найкращій графік повірки засобів вимірювальної техніки на 2021 рік переможцем визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «Гуала Кложерс Україна». Поздоровляємо колектив підприємства – директор технічний Проскурня Іван Миколайович, відповідальний за забезпечення єдності вимірювань -Мірошниченко Олександр Іванович-...

Детальніше

Вебінар на тему «Актуальні питання у сфері сертифікації та систем управління»

30-12-2020

ДП "Сумистандартметрологія " провели безкоштовний вебінар на тему «Актуальні питання у сфері сертифікації та систем управління» З ініціативи Департаменту технічного регулювання Мінекономіки та підтримки Комунікативної платформи «Технічне регулювання в Україні» ​28 грудня 2020 року фахівцями ДП «Сумистандартметрологія» за участі представників ТОВ...

Детальніше

З Новим 2021 Роком та Різдвом Христовим

29-12-2020

З Новим 2021 Роком та Різдвом Христовим

  Шановні колеги, друзі, партнери !   Від щирого серця вітаємо Вас з Новим Роком та Різдвом Христовим! Зичимо здоров'я та радості,  щастя та долі, шани та натхнення у Новому Році. Колектив ДП „Сумистандартметрологія”  

Детальніше

Вебінар на тему: «Актуальні питання у сфері сертифікації та систем управління» 28.12.2020

24-12-2020

ПРОГРАМА вебінару на тему: «Актуальні питання у сфері сертифікації та систем управління» 28.12.2020   10:30-11:00 Реєстрація учасників вебінару 11:00-11:10 Олександр ШОВКУН, заступник генерального директора з питань підтвердження відповідності 11:10-11:25 Галина МАЛИМОНЕНКО, начальник відділу систем «Актуальність впровадження систем управління» 11:25-11:35 Олександр ГОМАН, Керівник ТОВ «АЛІМЕНТАРІУС СМ», учасник проекту MATRA, сертифікований тренер з...

Детальніше