ПОВІРКА ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ – МІЖЛАБОРАТОРНІ ПОРІВНЯННЯ

В ДП «Сумистандартметрологія» введена в дію стаціонарна еталонна установка

УВЛ 15/25-01 для повірки лічильників води з діаметром умовного проходу DN15 – DN25.

У зв’язку із численними зверненнями громадян з приводу достовірності результатів повірки лічильників були проведені міжлабораторні порівняння результатів вимірювання об’єму води при повірці лічильників в усіх суб’єктів господарювання, що надають послуги з підготовки до повірки та сервісного обслуговування квартирних лічильників в м. Суми.

У цьому заході прийняли участь ТОВ «Акваприлад», ТОВ «Інвест Премекс», ТОВ Інвест-G», ПП Колієнко, ПП Кусков і ДП «Сумистандартметрологія». Координатором міжлабораторних порівнянь виступило ДП «Сумистандартметрологія».

Були відібрані три лічильники води, два таких, що були у користуванні та один новий. Один з лічильників був непридатним з причини похибки вимірювання, що перевищувала встановлені границі на мінімальній витраті.

Повірка здійснювалась згідно ГОСТ 8.156-83 ГСИ. Счетчики холодной воды. Методы и средства поверки.

Всі учасники порівнянь виявили непридатний лічильник. Результати повірок учасників відрізняються в межах допустимих похибок за винятком мінімальної витрати.

За результатами порівнянь учасникам надані відповідні рекомендації щодо вдосконалення еталонного обладнання.

Отримані результати міжлабораторних порівнянь показують, що результати повірки лічильників води на еталонних установках учасників є достовірними.