Привітання з Днем працівників стандартизації та метрології та із Всесвітним днем стандартів!

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем працівників стандартизації та метрології

та із Всесвітним днем стандартів!

            10 жовтня - День працівників стандартизації та метрології України. Це свято було засноване Президентом України Леонідом Даниловичем Кучмою, який напередодні Всесвітнього для стандартів, підписав відповідний Указ від 08.10 2002 року №910/2002, "...ураховуючи вагомий внесок працівників сфери стандартизації та метрології у розвиток економіки держави...".

            14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме в цей день 1946 року в Лондоні у приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій зі стандартизації із 25 країн світу.

            Пройшов всього один рік після закінчення Другої світової війни - небаченого донині в історії людства конфлікту, який забрав життя більше 50 мільйонів людей, зруйнував економіку багатьох країн. І цілком природним було намагання людей створити таку систему, яка б запропонувала єдині та зрозумілі правила і вимоги, допомагала б розвитку країн та зміцненню довіри між ними.

            Результатом роботи цієї конференції стало заснування нової Міжнародної організації зі стандартизації ISO. В основу назви нової організації було узято грецьке слово "isos" (ìσιος),що означає "рівний". "З якої ми б не були країни, на якій мові б не розмовляли, ми - рівні." - девіз ISO.

Засновники ISO (Лондон, 1946 рік)

Засновники ISO (Лондон, 1946 рік)

            У 1951 році був прийнятий перший стандарт ISO, який встановлював нормальні умови (температуру) при виконанні вимірювань геометричних розмірів продукції та при повірці засобів вимірювальної техніки геометричних величин.

У 1970-му Президент ІSО Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів

            У 1970-му Президент ІSО Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основної помічниці не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу.

            Стандартизація та метрологія є невід’ємною ланкою національної економіки, потужним рушієм її подальшого розвитку. Від професійної майстерності фахівців в галузі стандартизації, метрології та оцінки відповідності залежить економічна стабільність держави, інтеграція країни у світовий простір, вирішення найважливіших соціальних завдань. Професіоналізм і самовідданість працівників галузі заслуговують глибокої вдячності та високої шани в суспільстві. Завдяки цьому помітно вдосконалюється національна система технічного регулювання у форматі європейських та міжнародних вимог і стандартів, життя наших громадян стає якіснішим і безпечнішим.

            Із великою шаною ставлячись до вашої повсякденної творчої діяльності, висловлюю тверду впевненість у тому, що спільними зусиллями з органами влади, вітчизняними підприємцями та широким загалом споживачів ми закладемо міцний фундамент для потужного розвитку на новітніх зразках і принципах світової цивілізації національної системи технічного регулювання, орієнтованої на задоволення потреб та очікувань суспільства.

            Вірю, що високий професіоналізм, усвідомлене почуття відповідальності допоможуть Вам завжди бути на висоті вимог сьогодення. Бажаю всім вам, дорогі друзі, добра і злагоди, щастя і міцного здоров’я, творчої наснаги і професійного зростання.

Т. в. о. генерального директора ДП "Сумистандартметрологія"

В.М. Одноралов