Звернення керівництва міжнародних метрологічних організацій до Всесвітнього Дня Метрології 2020

          

   

 Мартин Мілтон

Директор Міжнародного бюро мір та ваг

Ентоні Доннелан 

Директор Міжнародного бюро законодавчої метрології

 

Вимірювання для глобальної торгівлі

Ви коли-небудь замислювалися над тим, скільки товарів та послуг продається у всьому світі? Чи уявляєте скільки енергоносіїв таких, як електроенергія чи природний газ, перетинає кордони? Ви можете не знати точної кількості і сприймати результати вимірювання як належне, довіряючи тим заходам, до яких вдаються виробники, постачальники товарів та уряди країн, щоб забезпечити чесність та безпечність в торгівлі і транспортуванні товарів.

На щастя, були створені міжнародні системи, які забезпечують необхідні впевненість та ступінь довіри до того, що ці вимірювання є точними та що вони є надійною основою для глобальної торгівлі.

За даними Всесвітнього Організації Торгівлі (ВТО), в 2018 році було продано товарів та послуг на рекордну суму в 19,67 трильйонів доларів США. Враховуючи, що вартість значної частки об’єму світової торгівлі визначається за допомогою узаконених одиниць вимірювання, стає зрозумілим, що метрологія відіграє величезну і, насправді, критичну роль у світовій торгівлі.

Технічні регламенти та стандарти, прийняті урядами країн, слугують для захисту як виробників, так і споживачів на національному та міжнародному рівнях. За оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), приблизно 80% світової торгівлі здійснюється згідно вимог стандартів та технічних регламентів. Має бути створена така досконала система вимірювань, щоб застосування стандартів та регламентів не стало технічним бар'єром для торгівлі (ТБТ), що призведе до збільшення витрат, перешкоджанню вільному руху товарів або вимагатиме їх повторного випробування.

Довіра до оцінки відповідності продукції та послуг встановленим вимогам знижує витрати та підвищує впевненість з боку бізнесу та споживачів. Ця довіра спирається на потужну та ефективну світову метрологічну систему.

Всі ми залежні від товарів, які доставляються нам або купуються в магазині, який знаходиться поруч, або завозяться з далекої країни. Точні вимірювання гарантують, що потрібні нам товари та послуги, що постачаються, є безпечними і такими, що заслуговують довіри.

Як директори Міжнародного бюро законодавчої метрології та (ВIML) та Міжнародного бюро мір та ваг (BIРM), ми активно працюємо над тим, щоб підвищити значення ролі, яку вимірювання відіграють у світовій торгівлі для забезпечення чесності, довіри та захисту інтересів як виробників, так і споживачів.