НОВА СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ ВИМІРЮВАНЬ

Фахівцями колишньої головної організації в галузі атестації вимірювальних лабораторій  - ДП «Харківстандартметрологія»- розроблена та впроваджена Українська система добровільного оцінювання стану вимірювань на основі міжнародного стандарту ДСТУ ISO 10012:2005 Системи керування вимірюваннями. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання.

           ДП «Сумистандартметрологія» подало заявку на участь у цій системи, яка була прийнята. Згідно рішення Координаційної Ради системи (лист від 10.08.2016 року №1532/15), ДП «Сумистандартметрологія» призначено сюрвейєром (оцінювачем) системи та засвідчено спроможність проведення робіт з оцінювання стану системи керування вимірюваннями заявників на відповідність стандарту ДСТУ ISO 10012.

           Ця система, за задумом, має статус загальнонаціональної і до неї вже приєдналося у якості сюрвейєрів вісім регональних державних підприємств метрологічної системи України.

          Вимоги системи  подібні скасованим Правилам атестації та уповноваження у державній метрологічній системі і являють собою добровільну процедуру підтвердження компетентності заявника у проведенні вимірювань третьою незалежною стороною.

        За позитивними результатами оцінювання оформлюється свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005.

За довідками звертатися у сектор метрологічного забезпечення

ДП «Сумистандартметрологія».

Начальник сектору – Попов Ігор Олександрович,

тел. (0542) 33-35-22.

E-mail: atestaciya-lab@rambler.ru