ЗІР – МОЖЛИВІСТЬ БАЧИТИ НАВКОЛИШНІЙ СВІТ

Зір дає  нам можливість  бачити  навколишній  світ  у всій  його  різноманітності. І дуже боляче, коли людина його втрачає. Зір – це здатність сприймати світло, колір та просторове  розташування  об’єктів у  вигляді   зображення.  Функцією  ока є  виключно збір необхідної інформації про навколишній світ. Завдяки зору ми отримуємо 90 % інформації , тому очі – один  із  найважливіших органів  почуттів.  

or1357066874

Очне яблуко є замкненою порожниною, в якій  відбувається приплив  і відтік  рідин. Це співвідношення повинно суворо відповідати одне одному. Внутрішньоочні  рідини і кількість крові у судинах ока забезпечують  певний тиск всередині ока, зумовлюють певну твердість очного  яблука. Порушення  цього  співвідношення може призвести до дуже важких захворювань, і навіть до сліпоти.  Перший тонометр Грефе з’явився ще у 1863 році, і протягом всього періоду було створено багато приладів для вимірювання внутрішньоочного тиску різними  методами.  Найпоширеніші - це методи  Маклакова та  Філатова – Кальфа та ін.

Короткочасне  підвищення тиску  в очах може бути визвано  різноманітними  навантаженнями, підняттям  надмірної ваги,  підвищеною температурою тіла та ін. Понижений тиск протягом  довгого  періоду  призводить до  зниження гостроти зору з послідуючою атрофією тканин очного яблука.

Заклади охорони здоров’я, відповідно до наказу  Міністерства  охорони  здоров’я України , повинні бути у повному обсязі  забезпечені  виробами  медичного  призначення з метою  огляду, лікування, профілактики різних  захворювань пацієнтів.  Згідно з вимогами Ліцензійних  умов провадження господарської  діяльності з медичної  практики, прилади  повинні використовуватися повіреними. Але  що  відбувається  у лікувальних та діагностичних кабінетах амбулаторно-поліклінічних закладів  Сумщини ? За останні  три роки  тільки лише три установи здійснили повірку  тонометрів  Маклакова та Філатова – Кальфа. Саме процедура повірки встановлює та підтверджує, що певні  прилади  відповідають  сучасним встановленим  вимогам.  Тому , виникають питання: «Чому  лікарняні , поліклінічні заклади,  діагностичні  центри  області  застосовують у своїй  діяльності прилади та використовують  результати вимірювань, які не забезпечують їх достовірності ? » і « Які  наслідки може  отримати пацієнт  за  підставі такого  лікування ?».

Ще гірше, коли прилади для вимірювання очного тиску несправні, неукомплектовані або взагалі  відсутні.

Незважаючи на те, що  протягом 2016 року держава покращила фінансування медичних закладів за певними  статтями,  питання все ж таки  залишається відкритим.

Радимо головним лікарям закладів та установ звернути на це увагу з метою поліпшення медичного  обслуговування  наших  громадян.