Всесвітній день метрології 2017

 

ПОСЛАННЯ 

директора Міжнародного бюро мір та ваг Мартіна Мілтона

 до Всесвітнього дня метрології 2017

 

 martin

 

           Бізнес і громадяни по всьому світу зацікавлені в доступі до безпечного та надійного транспорту. Це один з факторів, який є найбільш важливим в забезпеченні успішного існування сучасного суспільства. 

        Незважаючи на те, що потреби в нових і вдосконалених транспортних засобах очевидні, також важливо, щоб вони відповідали зростаючим вимогам до економічності та зменшенню впливу на навколишнє середовище. 

        Кожен вид транспорту, від велосипедів до контейнеровозів, від автомобілів до космічного корабля, повинен відповідати вимогам стандартів. Ці стандарти необхідні в якості основи для національного і міжнародного регулювання. Вони можуть встановлювати вимоги до кожного аспекту функціонування транспортного засобу: від безпеки і економічності до рівня викидів. 

        Впровадження цих стандартів залежить від рівня технологій вимірювання та еталонів. Деякі з найбільш потрібних, які підтримуються дослідженнями в національних метрологічних інститутах, включають в себе: 

- точне і швидке зважування транспортних контейнерів для організації безпечного завантаження контейнеровозів; 

- вдосконалення характеристик поверхонь тертя і аеродинамічних форм літаків з метою мінімізації витрат палива; 

- достовірні вимірювання хімічного складу викидів транспортних засобів для забезпечення роботи контролюючих органів і місцевої влади в управлінні рівнями забруднення. 

        Оскільки вимоги до доступного і ефективного транспорту зростають, відповідно будуть зростати вимоги і до технологій вимірювань та еталонів. Деякі з цих вимог будуть обумовлені новими технологіями такими, як безпілотні автомобілі і транспортні засоби з нульовим рівнем викидів що, в свою чергу, породжує нові виклики в галузі метрології

rsz mir ta vag