Закон про метрологію Німеччини

germany flagЗагальновідомо, що самою «метрологічною» країною у всьому світі давно та по праву вважають саме Німеччину. Це, насамперед, пов’язано із національною рисою німців – педантичністю та прихильністю до порядку в усьому.

Мабуть, тому національний метрологічний інститут Німеччини – РТВ (Physikalisch-Technische Bundesanstalt) є світовим лідером в галузі наукових досліджень, пов’язаних із розробкою нових еталонів фізичних величин та методів вимірювання.

Річний бюджет РТВ, що складає 185 млн. євро, дозволяє вкладати суттєві кошти в науково-дослідні роботи та залучати до співробітництва провідних фахівців з усього світу.

25 липня 2013 року в Німеччині, за активної участі РТВ, був прийнятий новий закон про метрологію – (Mess - und Eichgesetz) – Закон про вимірювання та повірку. Цій події передувало майже 10-літне обговорення проекту цього Закону, який набув чинності з 1 січня 2015 року.

Наш колега з ВНИИМС, Дмитро Віталійович Смелков, зробив скорочений переклад цього документу та представив його на розгляд метрологічній спільноті у вільному доступі. Розміщаємо його для ознайомлення.

Завантажити Закон про метрологію Німеччини