Фахівці випробувальної лабораторії ДП «Сумистандартметрологія» в черговий раз підтвердили свою кваліфікацію та професіоналізм.

 

laboratoriya

Участь у програмах перевірки кваліфікації надає лабораторіям спосіб незалежної  та надійної оцінки рівня виконання випробувань та якості результатів випробувань

Протягом грудня 2016 - травня 2017 року в Україні було проведено раунд №31 програми «ПРОФ-ТЕСТ». Програми професійного тестування лабораторій є обов’язковим та невід’ємним елементом зовнішнього контролю якості результатів вимірювань в загальній системі якості випробувальної лабораторії і відіграє важливу роль при оцінці компетентності лабораторії як під час її акредитації, так і протягом поточного контролю її діяльності. Участь випробувальної лабораторії у подібних програмах є обов’язковою вимогою основних міжнародних та національних нормативних документів.

Координатором програми «ПРОФ-ТЕСТ» згідно наказу УкрЦСМС №245 від 16.10.2000р. призначено Центр контролю якості продукції Українського науково – дослідного інституту спирту та біотехнології продовольчих продуктів і Національного аналітичного центру.

В раунді №31 програми «ПРОФ-ТЕСТ» взяли участь 41 випробувальна лабораторія.

Для проведення тридцять першого раунду Координаційною групою був визначений один тестовий матеріал – «Молоко сухе» (мікробіологічні показники, масова частка вологи, жиру, білку).

Випробувальна лабораторія ДП «Сумистандартметрологія» прийняла участь у «ПРОФ-ТЕСТ» за наступними показниками:

- масова частка вологи (ГОСТ 29246-91);

- масова частка жиру (ГОСТ 29247-91);

- масова частка білку (ГОСТ 23327-78).

Позитивні результати «Заключного звіту про проведення тридцять першого раунду програми міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань «ПРОФ-ТЕСТ»» продемонстрували спроможність лабораторії видавати вірогідні результати випробувань та підтвердили технічну компетентність фахівців ВЛ. Усі отримані результати випробувань потрапили в необхідний інтервал значень і в сумі випробувальна лабораторія ДП «Сумистандартметрологія» отримала 100% позитивний результат