До уваги суб’єктів декларування!

         З 01 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», положеннями якого було встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи. Відповідно до статті 7 вказаного Закону з 01 січня 2018 року прожитковий мінімум становить 1762 гривні.

         Відповідно до вимог статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» ( далі – Закону), з 01 січня 2018 року для посадових осіб підприємства обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у разі отримання доходу (до якого відноситься заробітна плата як основна, так і додаткова) або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, тобто 88 100,00 грн. В 2017 році ця сума становила 80 000,00 грн.

         На виконання вимог статті 45 Закону посадові особи юридичної особи публічного права зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

         При заповненні декларації за 2017 рік, необхідно користуватися розміром прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного року –  1600,00 грн.

          Для вірного  заповнення розділів декларації та застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю пропонуємо скористатися Роз’ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції за ел. адресою:

https://nazk.gov.ua/rozyasnennya-dlya-subyektiv-deklaruvannya

          В цьому розділі є можливість ознайомитися з відео-курсом з роз’ясненнями щодо заповнення е-декларацій за розділами, який можна переглянути за посиланням:        

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQCyS3bbFoFeuoklIgRpc4vmWf3R7aJnk

Одним із розділів декларації є «Доходи, у тому числі подарунки», в якому суб’єкту декларування необхідно вказати отриманий (нарахований) дохід у звітному періоді. Для заповнення цього розділу рекомендується використовувати дані Державної фіскальної служби України.

Про свої доходи суб’єкт декларування має можливість отримати відомості он-лайн на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України, за посиланням:

http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/

         З питань заповнення декларації посадовим особам ДП «Сумистандартметрологія» пропонуємо звертатися особисто до уповноваженого з антикорупційної діяльності підприємства або за електронною адресою: antikor@gcsms.com.ua