Суб’єктам декларування важливо знати!!!

Набрав чинності 01 січня 2019 року Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», відповідно до статті 7 якого встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб:

з 1 січня 2019 року – 1921,00 гривня;

з 1 липня 2019 2007,00 гривень;

з 1 грудня 2019 - 2102,00 гривні

Відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» з 01 січня 2019 року посадові особі підприємства – суб’єкти декларування повинні повідомляти про суттєві зміни у майновому стані, якщо отримали доход, придбали майно на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, тобто 96050 гривень.

Вартість «дозволеного» подарунку , тобто такого який відповідає загальновизнаним уявленням про гостинність ( крім обмежень, встановлених частиною першою статті 23 ЗУ «Про запобігання корупції») не повинна перевищувати один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки, тобто 3842,00 гривні.

Крім цього важливо пам’ятати, що 01.01.2019 розпочався черговий етап подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічних декларацій за 2018 рік, шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

При заповненні декларації за 2018 рік необхідно керуватися розміром прожиткового

мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного ріку(2018 рік) , - тобто 1762,00 гривні.

Важливо пам’ятати, що безпосередньому поданню декларації може передувати виникнення питань у зв’язку із завершенням терміну дії КЕП (кваліфікований електронний підпис) або його втратою, зміною електронної пошти, а також питань щодо вимог до відображення тої чи іншої інформації у декларації, вирішення яких потребуватиме додаткового часу. Тому суб’єкту декларування рекомендується перевірити, що він без перешкод можете зайти до Реєстру та має всю необхідну інформацію для заповнення декларації. 

На сайті Національного агентства доступна оновлена інформація, яка допоможе у заповненні та поданні декларації. Матеріали розміщенні за посиланнями:
https://nazk.gov.ua/rozyasnennya
https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-do-chergovogo-etapu-elektronnogo-deklaruvannya
https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-pry-roboti-z-yedynym-derzhavnym-reyestrom-deklaraciy
https://nazk.gov.ua/poshyrenni-zapytannya-pry-roboti-z-yedrdo

Звертаємо увагу субєктів декларування також на те, що 07.11.2018 набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні  кваліфікованого електронного підпису.

Уповноважений з антикорупційної діяльності                                                 Н.Г.Хоменко