Хлорпірифос

На сайті ТОВ СП «НІБУЛОН» (https://www.nibulon.com/news/ogoloshennya-po-zakupivli-silgospprodukcii/schodo-vikoristannya-preparativ-na-osnovi-xlorpirifosu-pri-viroschuvanni-ta-zberiganni-silskogospodarskix-kultur-urozhayu-2020-roku-8438.html) розміщено звернення до підприємств виробників, посередників та фізичних осіб-підприємців.

Щодо використання препаратів на основі хлорпірифосу при вирощуванні та зберіганні сільськогосподарських культур урожаю 2020 року

Шановні товаровиробники!

Повідомляємо, що у лютому 2020 року в Європейському союзі, який є найбільшим покупцем української сільськогосподарської продукції, розроблено Положення про внесення змін до норм максимальних рівнів залишків хлорпірифосу в імпортованій продукції. Хлорпірифос широко застосовується в Україні як діюча речовина у складі багатьох препаратів для боротьби зі шкідниками, проте цей компонент становить значну небезпеку для здоров’я людини, негативно впливаючи на центральну нервову систему. 

Починаючи з жовтня 2020 року, вміст хлорпірифосу в продукції, що імпортується ЄС, не повинен перевищувати 0,01 мг/кг, в іншому випадку імпорт такої продукції буде заборонено. Для порівняння наводимо попередні норми по допустимому вмісту цієї речовини:

Пестицид

Регламент ЄС № 396/2005*(мг/кг)

Кукурудза

Ріпак 

Пшениця 

Хлорпірифос

0.05

0.04

0.5

Хлорпірифос-метил

0.05

0.05

0.05

Звертаємо Вашу увагу, що після використання препаратів на основі хлорпірифосу у готовій продукції зберігаються залишки даного пестициду, а їх вміст може перевищувати максимально допустимий за європейським регламентом рівень, як наслідок, така продукція не зможе бути експортована до ЄС. Згідно зі статистичними даними, протягом 2018/2019 МР з України до країн ЄС відвантажено близько 20 млн т зернових та олійних культур (пшениці, ячменю, кукурудзи, сорго, ріпаку та сої). Втрата європейського ринку означає для України позбавлення основного ринку збуту, обмеження експортного потенціалу, що, відповідно, призведе до суттєвого зниження закупівельних цін на вітчизняну продукцію на внутрішньому ринку. 

Тож просимо Вас врахувати дану інформацію та не використовувати препарати на основі хлорпірифосу при вирощуванні та зберіганні сільськогосподарських культур урожаю 2020 року. В іншому разі Україна не матиме змоги експортувати сільськогосподарську продукцію до країн ЄС, а ціни на зернові та олійні культури зазнають суттєвого зниження. 

Одними з найбільш відомих на території України препаратів на основі хлорпірифосу є наступні: Нурел Д, Піринекс Супер, Рифос, Кілер. Із більш детальним переліком радимо ознайомитися за посиланням: https://agrarii-razom.com.ua/active-ingredients/hlorpirifos.

Випробувальна лабораторія ДП «СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» акредитована Національним агентством з акредитації України на компетентність відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 (Атестат акредитації № 20156 дійсний до 25 вересня 2024 р.) буде рада запропонувати послугу з визначення вмісту Хлорпірифосу в продукції, що імпортується ЄС.

Чекаємо на вас за адресою: 40007, м. Суми, вул. Харківська, 101.

тел./факс: 050 409 66 96/(0542) 33-45-10,

e-mail: lab334510@gmail.com

У лабораторії дослідження на визначення хлорпирифос і хлорпирифос-метилу проводяться хроматографічним методом з межою чутливості менше ніж 0,01 мг/кг.

Визначення проводиться згідно МУ 3222-85 «Унифицированная методика определения фосфорорганических пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами».