Сім підприємств Сумщини братимуть участь у загальнодержавному етапі Конкурсу якості продукції

Сім підприємств Сумщини братимуть участь у загальнодержавному етапі Конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) - «100 кращих товарів України» у 2013 році.

Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) — «100 кращих товарів України» — престижне визнання досконалості вітчизняних підприємств, які прагнуть підвищити конкурентоспроможність власної продукції як на внутрішньому, так і на міжнародному споживчих ринках. Конкурс став традиційним в Україні з 2003 року. Десятий Ювілейний Всеукраїнський Конкурс «100 кращих товарів України» проводиться під гаслом — «ОБИРАЙ УКРАЇНСЬКЕ!». А у теперішньому 2013 році Кабінет Міністрів України присвоїв статус Національної виставки України «100 кращих товарів України».

В Україні існують чимало конкурсів якості продукції, ініціаторами проведення яких є різні громадські організації, приватні структури. Всі вони мають певний статус, певне визнання як серед споживачів, так і виробників. Проте Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) — «100 кращих товарів України» — це єдиний державний конкурс, і проходить він під патронатом Президента України.

Закінчився регіональний етап Конкурсу

Цього року заявки на участь у Конкурсі до регіональних центрів стандартизації, метрології та сертифікації подало близько півтори тисячі українських підприємств. Окремо потрібно відмітити, що підприємства Сумщини виявили дуже активну позицію в цьому сенсі: так, за кількістю поданих заявок на участь у регіональному етапі Конкурсу, наш регіон посідає одне з перших місць поряд з такими великими і потужними промисловими регіонами, як Дніпропетровщина, Харківщина, Київщина, Луганщина, Миколаївщина, м. Київ та Крим.

Відповідно до Програми проведення Конкурсу регіональний етап Всеукраїнського конкурсу якості продукції вже завершився.

На регіональні конкурсні комісії покладена відповідальна комплексна робота з організації проведення Конкурсу. Зокрема, експерти комісій визначили та затвердили відповідні заходи в рамках регіонального етапу, надавали консультаційну допомогу підприємствам (організаціям, установам) з питань проведення Конкурсу, планували та проводили у регіоні заходи щодо пропаганди поліпшення якості та конкурентоспроможності продукції, сприяння впровадженню на підприємствах (організаціях) регіону сучасних систем управління, аналізували подані на Конкурс матеріали, вивчали та оцінювали продукцію (товари, роботи, послуги) підприємств-учасників Конкурсу, визначали кращу продукцію (товари, роботи, послуги).

Саме за рекомендацією регіональних конкурсних комісій визначається кількість учасників у Конкурсі на загальнодержавному етапі за категоріями підприємств (малі, середні, великі) та встановленими номінаціями:

— продовольчі товари;
— промислові товари для населення;
— товари виробничо-технічного призначення;
— вироби народних художніх промислів;
— роботи та послуг

Підприємства Сумщини виборюватимуть перемогу у загальнодержавному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) — «100 кращих товарів України»

Серед підприємств, що вже отримали перемогу на регіональному етапі «100 кращих товарів Сумщини», сім підприємств нашої області братимуть участь на загальнодержавному етапі, а саме:

· ТОВ «Роменський завод продовольчих товарів» Пряник глазурований з начинкою «Пломбір»
· ТОВ «Вітчизна» Тваринництво
· ТОВ «ОМПК «Славія» ТМ «ПеПе» сметана 21% жирності
· ПАТ «Сумбуд» Громадська будівля: «Добудова незавершеного об’єкта під пологовий будинок з діагностичним центром та дитячу поліклініку»
· Казенне підприємство «Шосткинський казенний завод «Імпульс» Пристрої шнурові УНС-Ш, УНС-ШК неелектричної системи ініціювання «Імпульс»
· ТОВ «Керамейя» Клінкер керамічний для брукування доріг Брук Керам Жемчуг 45 М650
· ПАТ «Сумихімпром» Кормова добавка – сульфат заліза марки «F».

Вже у серпні 2013 р. експертні групи, до складу яких входять фахівці, які мають відповідну кваліфікацію, теоретичну та практичну підготовку, необхідну для проведення робіт у рамках Конкурсу, та отримали свідоцтво експерта Конкурсу 2013 року, відвідають підприємства-учасники

Конкурсу з метою оцінення якості продукції (товарів, робіт, послуг) та визначать кращу в кожній з номінацій.

Фінальні заходи конкурсу відбудуться у листопаді — на передодні Європейського тижня якості — у приміщенні Українського дому, де будуть оголошені результати 10-го ювілейного Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) — «100 кращих товарів України», і українське суспільство у черговий раз дізнається імена тих підприємств, які впродовж року виборювали почесне звання переможців та лауреатів.

За десять років участі в Конкурсі його переможці переконали, що вони є гідними представниками трудової еліти України, орієнтиром для багатьох вітчизняних підприємств.

Перемога в Конкурсі відкриває підприємствам нові можливості в сфері взаємовигідного співробітництва та підвищує авторитет нашої держави на міжнародному рівні.

Досвід участі в Конкурсі та перемога в ньому стає найкращим прикладом для наслідування всім тим, хто прагне підвищувати конкурентоспроможність і наближатись до європейського рівня.