8 жовтня 2013 року на базі ДП «Сумистандартметрологія» проведено семінар-нараду «Вимоги законодавчих актів та нормативних документів на стадії реалізації нафтопродуктів та шляхи вирішення проблемних питань»

НАФТОПРОДУКТИ

8 жовтня 2013 року на базі ДП «Сумистандартметрологія» проведено семінар-нараду за темою «Вимоги законодавчих актів та нормативних документів на стадії реалізації нафтопродуктів та шляхи вирішення проблемних питань».

Проведення семінару-наради пов’язано із введенням у дію нового нормативного документу МПУ 324/03-2012 «Метрологія. Колонки паливороздавальні. Методика повірки» на автозаправних станціях Сумської області на заміну старої методики МИ 1864-88.

У семінарі взяли участь близько 30 представників підприємств, які займаються постачанням та реалізацією світлих нафтопродуктів, а також підприємства, що здійснюють сервісне обслуговування обладнання АЗС.

Семінар відкрив генеральний директор центру Хярм В.М., який зупинився на значенні та важливості питань якості та обліку нафтопродуктів, на тенденціях розвитку ринку нафтопродуктів в Україні. Хярм В.М. наголосив на дотриманні вимог законодавчих актів та нормативних документів під час обліку та реалізації нафтопродуктів, запросив підприємства до подальшого ефективного співробітництва.

Із доповіддю щодо роз´яснення вимог нової методики повірки паливо роздавальних колонок виступив заступник генерального директора з метрології та наукової діяльності центру Одноралов В.М. Він наголосив на принципових змінах у процедурі повірки, пов’язаних із необхідністю підвищити точність вимірювання дози пального та захистити елементи колонок, включаючи електронні та програмні компоненти, від несанкціонованого втручання.

Начальник відділу Павленко І.О. висвітлила обов´язкові вимоги законодавчих та нормативно-правових актів, нормативних документів на стадіях зберігання і реалізації нафтопродуктів. Зупинилась також на проблемних питаннях, а саме: недостовірного обліку засобів вимірювальної техніки, несвоєчасної їх повірки, недостатнього забезпечення АЗС нормативною та експлуатаційною документацією, еталонними мірниками, термометрами, метроштоками та ін. Звернула увагу учасників семінару на якість робіт сервісних організацій та визначила шляхи вирішення проблемних питань.

Організатори семінару відповіли на запитання учасників.

Помічник керівника Козак Ю.П. підвів підсумки семінара-наради та зосередив увагу присутніх на додержанні вимог законодавства у галузі метрології.