19 лютого 2014 року в ДП “Сумистандартметрологія”

19 лютого 2014 рокув ДП “Сумистандартметрологія”

було проведено науково-методичний семінар на тему:

“Атестація вимірювальних лабораторій

у Державній метрологічній системі України”.

19 лютого 2014 рокув ДП “Сумистандартметрологія” відбувся традиційний науково-методичний семінар на тему “Атестація вимірювальних лабораторій у Державній метрологічній системі України”.

У роботі семінару прийняли участь 113 працівників вимірювальних лабораторій та метрологічних служб підприємств регіону.

Семінар відкрив генеральний директор ДП “Сумистандартметрологія” Хярм Віктор Миколайович. Він наголосив на надзвичайній важливості достовірного контролю показників якості та безпеки продукції і послуг, який здійснюється атестованими вимірювальними підрозділами підприємств.

Далі з доповіддю на тему віднесення вимірювань до сфери законодавчо регульованої метрології виступив заступник генерального директора з метрології та наукової діяльності Одноралов Володимир Миколайович. Він охарактеризував особливості державного регулювання метрологічної діяльності на прикладах законодавства України та сусідніх держав. Довів до слухачів вимоги гармонізованого міжнародного стандарту ДСТУ OIML D 12:2007 «Сфери застосування засобів вимірювальної техніки, що підлягають повірці».

Начальник відділу державного метрологічного контролю Білоус Василь Йосипович проінформував про основні вимоги до комплекту документів лабораторій, що подають заявку на атестацію, та проаналізував характерні невідповідності та шляхи їх усунення.

У заключній доповіді Одноралов В.М. висвітлив основні проблеми, що виникають при організації і проведенні атестації лабораторій у взаємодії із головними організаціями метрологічних служб міністерств та відомств, а також проблеми співіснування національної та міжнародної системи підтвердження компетентності лабораторій в Україні.

Організатори семінару відповіли на запитання слухачів.