16 березня 2016 року в ДП "Сумистандартметрологія" відбувся традиційний семінар для метрологів підприємств Сумської області

На семінарі були розглянуті новий Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та низка законодавчих актів для його впровадження. Також були представлені нові стандарти регіональної системи забезпечення єдності вимірювань, а саме в галузі атестації вимірювальних лабораторій, атестації обладнання, оцінки відповідності ЗВТ та проведення метрологічного моніторингу стану вимірювань в умовах реформування метрологічної системи України, Ці стандарти розроблені в рамках Плану заходів з адаптації суб’єктів господарювання Сумської області до впровадження вимог Євросоюзу у зв’язку із прийняттям пакету євроінтеграційних законів в галузі технічного регулювання, погодженому Сумською обласною державною адміністрацією.

Були розглянуті зміни в національній системі стандартизації стосовно нормативних документів в галузі метрології.

На семінарі виступили провідні фахівці ДП «Сумистандартметрологія» в галузі метрології, стандартизації та наукової діяльності.

В семінарі прийняли участь 80 метрологів та фахівців вимірювальних лабораторій з 63 підприємств Сумської області.

В рамках семінару були проведені збори метрологічної громадськості Сумської області, на яких було прийнято рішення про створення професійної громадської організації - Ради метрологів Сумської області. Головою Ради метрологів обрано Одноралова В.М. - заступника генерального директора з метрології, стандартизації та наукової діяльності ДП «Сумистандартметрологія, кандидата технічних наук. До складу Ради метрологів обрано провідних фахівців підприємств та організацій області в сфері метрології, що представлятимуть в Раді інтереси основних галузей економіки, контролюючих органів, державних установ.

22 та 23 березня були проведені відповідні семінари на базі Конотопського та Шосткінського відділень ДП «Сумистандартметрологія» для фахівців центральних та північних районів Сумської області, на яких були присутні 40 фахівців з 36 підприємств.

Колеги з цих районів також підтримали створення Ради метрологів Сумської області.

            Впродовж роботи семінарів провідні фахівці центру відповіли на численні запитання колег з підприємств та організацій області стосовно функціонування національної метрологічної системи України в сучасних умовах.