Відділ повірки та калібрування механічних та лінійно-кутових засобів вимірювальної техніки

Відділ повірки та калібрування механічних та лінійно-кутових засобів вимірювальної техніки ( ЗВТ ), який є структурним підрозділом ДП «Сумистандартметрологія », здійснює свою діяльність на підставі Закону України « Про метрологію та метрологічну діяльність», «Критеріїв, яким повинні відповідати наукові метрологічні центри, державні підприємства, які належать до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та провадять метрологічну діяльність», а також вимог міжнародних, міждержавних, національних стандартів, методичних документів з метрології, рекомендацій та інших документів. До складу відділу входить сектор повірки та калібрування лінійно – кутових ЗВТ.

Відділ, відповідно до свідоцтва про уповноваження на проведення метрологічних робіт, здійснює повірку ЗВТ за закріпленими видами вимірювань .

Відділ має еталонну базу, фонд нормативної документації, випробувальне і допоміжне обладнання, відповідні приміщення для проведення повірки ЗВТ у галузі уповноваження та проведення інших метрологічних робіт.

Роботи з метрології виконують 10 кваліфікованих фахівців, які постійно підвищують свій фаховий рівень у спеціалізованих навчальних закладах.

Повірка лазерних тахеометрів

Повірка лазерних тахеометрів

У галузі вимірювання геометричних величин відділом , до складу якого входить сектор повірки та калібрування лінійно – кутових ЗВТ, здійснюється повірка таких ЗВТ, як:

- мікрометри; зразки шорсткості; кутоміри; метри дерев’яні, лінійки вимірювальні, лекальні , оптичні, скіаскопічні; метроштоки; мікроскопи окулярні, відлікові, інструментальні ; міри довжини та міри товщини покриття ; теодоліти та нівеліри; нутроміри та інше.

У галузі вимірювання механічних величин державними повірниками відділу проводиться повірка таких ЗВТ, як:

- ваги лабораторні, для статичного зважування, електронні, автомобільні, кранові, конвеєрні, вагонні та інші; динамометри, спідометри, твердоміри; тахометри , машини випробувальні та преси , а також інші ЗВТ ;

- стенди : балансувальні діагностичні, для перевірки гальмівних систем автомобілів, стану амортизаторів; стенди регулювання світла фар , перевірки стану рульового колеса та інші.

Пересувна вагоповірочна лабраторія

Відділом здійснюється також повірка засобів вимірювальної техніки, що використовуються під час вимірювань рівня, об´єму, місткості, а саме:

- дозаторів піпеткових та поршневих ; мір місткості ; дозаторів машин для фасування харчових продуктів та технічних рідин ; колонок паливороздавальних, мірників еталонних та технічних; молокомірів; мір повної місткості для харчових рідин ( кег ); резервуарів вертикальних та горизонтальних та багатьох інших ЗВТ.

У галузі вимірювань часу і частоти фахівцями відділу здійснюється повірка секундомірів електронних та механічних.

У галузі вимірювань фізико – хімічного складу і властивостей речовин проводиться повірка ареометрів всіх типів та інших ЗВТ.

Повірниками відділу здійснюється повірка ЗВТ у галузі оптико – фізичних вимірювань: наборів пробних окулярних лінз; діоптриметрів; офтальмометрів, поляриметрів та рефрактометрів .

Відділом також освоєно повірку електронних тахеометрів, GPS –приймачів, датчиків відхилення вісі, лазерних рулеток, аналогових тахографів, вимірювачів крутильного моменту сили до 50 кН.м.

Окрім цього, фахівцями відділу здійснюється атестація такого випробувального обладнання, як: сита, центрифуги , прилади для визначення пористості хліба та іншого; проводяться вимірювання базових висот резервуарів, геометричних розмірів трубопроводів, атестація різноманітних майданчиків, градуювання резервуарів та ін.

Фахівці відділу повірки та калібрування механічних та лінійно-кутових ЗВТ , за зверненнями підприємств будь-якої форми власності та виду діяльності, за зверненням фізичних осіб-підприємців , здійснюють комплекс робіт з повірки засобів вимірювальної техніки; атестації випробувального обладнання, проведення вимірювань; надають організаційно-методичну та консультаційну допомогу заявникам.

 

Запрошуємо Вас до співробітництва !

Наша адреса : 40007, м. Суми, вул. Харківська, 101, 1 поверх , кімнати 102-108

Телефони для довідок :

Начальник відділу повірки та калібрування механічних та лінійно-кутових ЗВТ   

33-40-76  Павленко Ірина Олександрівна

Електронна адреса : 333352@ukr.net

Начальник сектору повірки та калібрування лінійно-кутових ЗВТ

33-50-86  Литюга Євгенія Василівна

Повірники відділу

33-33-52