Привітання керівництва міжнародних метрологічних організацій до Всесвітнього Дня Метрології – 2019.

                                     
 

Мартин Мілтон

Директор Міжнародного бюро
мір та ваг

 

Ентоні Доннелан

Директор Міжнародного бюро
законодавчої метрології 

Міжнародна система одиниць – фундаментально краща


Міжнародна система одиниць SI є визнаною системою одиниць для широкого вжитку в усьому світі. Хоча основною метою системи було створення основи для вимірювань, яка буде стабільною протягом тривалого періоду часу, вона завжди була практичною і динамічною системою, що змінювалась по мірі використання новітніх наукових досягнень.

У листопаді 2018 р. у Версалі відбулася Генеральна конференція по мірах та вагах, яка прийняла найбільш значущий комплекс змін до системи з моменту її заснування в сучасному вигляді в 1960 році.
Ці зміни засновані на кращому розумінні законів природи та мають за мету виключити із системи визначення одиниць, основані на артефактах. Зміни ґрунтуються на результатах досліджень нових методів вимірювання, що використовують фундаментальні квантові явища як основу для створення еталонів.

Ці зміни були прийняті в листопаді 2018 і і набувають чинності з 20 травня 2019 року - дати підписання Метричної Конвенції, що святкується наразі як Всесвітній День Метрології. Поки зміни будуть реалізовані, велика увага має бути приділена для впевненості, що нові визначення будуть сумісні з наразі діючими. Зміни не будуть помітні до пересічних споживачів, але кінцевим їх результатом має стати встановлення простежуваності вимірювань на новій основі. Глобальна робота в напрямку гармонізації вимірювальних процедур буде продовжуватися для того, щоб ні торгівля, ні промисловість, ні споживачі не помічали ніяких відмінностей в гирях, мірах довжини та інших величин, що вони використовують.

Нові визначення використовують «закони природи для створення законів вимірювання», пов'язуючи вимірювання в атомних і квантових масштабах із вимірюваннями на макроскопічному рівні. Вони реалізують суспільне прагнення надати "Метричній системі" статус загальноприйнятної основи для забезпечення єдності вимірювань в усьому світі. Вони забезпечать основу для майбутніх нововведень, які дозволять для визначення секунди, метра, ампера та кельвіна використати переваги атомних та квантових явищ для досягнення такого рівня вимірювань, які будуть обмежуватися лише нашою здатністю їх спостерігати.