Міжнародний день боротьби з корупцією.
9 грудня з ініціативи ООН відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.
Саме 9-11 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулася політична конференція високого рівня, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 року.
Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999) корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.
За оцінками спеціалістів, щорічний обсяг хабарів оцінюється в один трильйон доларів. Світова економіка втрачає ще 2,6 трильйона доларів у зв’язку з корупційною діяльністю. Ці кошти становлять понад п’ять відсотків глобального ВВП.
За даними Програми розвитку ООН (ПРООН), в країнах, що розвиваються, втрати, пов’язані з корупцією, перевищують обсяги офіційної допомоги на цілі розвитку в 10 разів.
Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, торкається інтересів всіх країн та всіх верств населення. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державний устрій.
Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів.
В Україні основні засади запобігання та протидії корупції регулюються Законом «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700.
Цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, норми щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Відповідно до Закону корупція – використання особою наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою:
$1· одержання неправомірної вигоди;
$1· прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб;
$1· обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей.
Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.
ДП «СУМИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» залучає громадськість до моніторингу діяльності посадових осіб та працівників підприємства, а також до виявлення корупційних ризиків, відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».
З інформацією про факти, що мають ознаки корупційних правопорушень, надати зауваження та пропозиції стосовно роботи працівників підприємства із запобігання і протидії корупції, реалізації антикорупційного законодавства тощо, Ви можете за телефоном:тел. (0542) 333-253, або по e-mail: antikor@gcsms.com.ua, на поштову адреса : вул. Харківська 101, м. Суми, 4007, або через повідомлення за формою на веб-сайти підприємства: https://www.gcsms.com.ua на сторінці «Запобігання корупції».