ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЙНИХ РИЗИКІВ У ПРОЕКТАХ ДОКУМЕНТІВ
Антикорупційні уповноважені мають візувати найважливіші документи на підприємствах, у яких вони працюють (наприклад, накази керівника підприємства). Це необхідно для того, щоби запобігати корупційним ризикам та практикам, які можуть виникнути під час застосування положень цих документів в дію. Функція візування документів уповноваженими з антикорупційної діяльності зазначена у підпункті 12 пункту 2 розділу ІІ Типового положення про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.05.2021 № 277/21, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2021 р. за № 914/36536.
Методична настанова від НАЗК « Візування антикорупційним уповноваженим проектів актів організації публічного сектору»допомагає легше і швидше виявити корупційні фактори в документах, які уповноваженим з антикорупційної діяльності надаються для візування. Зокрема, у виданні є конкретні приклади та алгоритм, який стосується візування акту.
Ця настанова є значною допомогою у роботі уповноважених та буде корисною всім доброчесним працівникам підприємства, які прагнуть уникнути корупційних ризиків у діяльності підприємства ще на етапі підготовки проекту локального документу підприємств, а також тім, які намагаються сперечатись з вимогою антикорупційного законодавства щодо візування уповноваженим з антикорупційної діяльності організаційно-розпорядчого чи нормативно-правового акту підприємства:
Ознайомитись з Методичною настановою НАЗК можна тут